Irak razmatra izlazak iz naftnog kartela, a bio jedan od 5 osnivača! Traži veću kvotu u grupi OPEK
Biznis

Irak razmatra izlazak iz naftnog kartela, a bio jedan od 5 osnivača! Traži veću kvotu u grupi OPEK

Blic logoBlic
2

Irak bi mogao da razmotri sve raspoložive opcije, uključujući i promenu svog statusa u Organizaciji zemalja izvoznica nafte (OPEK), ukoliko mu ne bude odobreno značajno povećanje proizvodne kvote, izjavio je danas visoki zvaničnik iračkog Ministarstva nafte.