
KINEZI ULAŽU 240 MILIONA EVRA U SRBIJU! Banat postaje prestonica vetra, stižu gigantski vetroparkovi
2
Izgradnja dva nova vetroparka – Alibunar 1 i Alibunar 2 – zvanično je počela, a kineska kompanija SANY uložiće u ovaj projekat čak 240 miliona evra. Reč je o jednoj od najvećih investicija u obnovljive izvore energije u Srbiji, koja bi trebalo da doprinese jačanju energetskog sistema i ubrza zelenu tranziciju zemlje.