Obeležava se Dan sećanja na logor smrti Jadovno
Društvo

Obeležava se Dan sećanja na logor smrti Jadovno

RTV logoRTV
1

Dan sećanja na žrtve logora smrti Jadovno obeležava se danas, 24. juna, na dan kada je tzv. NDH 1941. godine počela sa interniranjem zarobljenika u kompleks logora Gospić-Jadovno-Pag u kojem je stradalo, kako se procenjuje, oko 40.000 ljudi.