
„Pruga smrti“ ponovo izronila posle 42 godine: Ostaci stanice koja je postala simbol ratnog užasa
1
Nakon više od četiri decenije provedene pod vodom, ostaci jedne od stanica na zloglasnoj „Prugi smrti“ ponovo su se pojavili na površini, otkrivajući delove infrastrukture nastale u jednom od najmračnijih poglavlja Drugog svetskog rata.