
Slobodište nije mesto za tenkove: O pretvaranju memorijalnog centra u Kruševcu u „vojni park“
1
Svakom ko je živeo u Kruševcu u drugoj polovini dvadesetog veka, rečenica "Idemo na Slobodište!" ostala je kao jedna od najdražih uspomena za ceo život. To je značilo da se oblači svečano, "stajaće", odelo i da se odlazi na zborno mesto kod Spomenika kosovskim junacima. Odatle je 35 godina od 1965. do 2000. u periodu od 28. juna do 7. jula, danima koji su bezbolno i spontano spajali Vidovdan i nekadašnji Dan borca, kretala kolona građana u tihom maršu prema periferiji gde se nalazi...