
Strašenje građana
1
U ponedeljak mi stiže SMS drugarice iz Engleske: "Dobijamo sedmog premijera za 10 godina. Menjamo ih kao..." Moj odgovor je bio: "Blago vama. Mi AV ne možemo da skinemo 14 godina". Naravno da možemo da se prisetimo one Pašićeve: "Koliko ste vi Englezi, toliko sam ja Gledston" i naravno da su okolnosti i sistemi drugačiji. Sve je drugačije, ali jedno je zajedničko - ko jednom dođe na vlast, s nje more i da ode. Pitanje je kako, mirno, izborima ili na drugi način. Ima, na sreću retkih...