Zašto pametni građani u Srbiji gase klimu na pola sata?
Biznis

Zašto pametni građani u Srbiji gase klimu na pola sata?

Blic logoBlic
1

Tokom letnjih meseci potrošnja električne energije dostiže svoj vrhunac zbog čestog korišćenja klima-uređaja, ventilatora, frižidera i drugih rashladnih aparata. Visoke temperature uslovljavaju veće potrebe za hlađenjem prostora, što se direktno odražava na povećanu potrošnju struje u domaćinstvima i privredi. Iako mnogi građani o štednji razmišljaju pre svega zbog nižih računa, stručnjaci podsećaju da racionalna potrošnja električne energije ima i veliki značaj za...